Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Blog Grid / Szafy Chłodnicze - klucz do zachowania świeżości produktów /

Szafy chłodnicze i mroźnicze są nieodłącznym elementem profesjonalnych kuchni i placówek gastronomicznych. Zapewniają doskonałe warunki przechowywania produktów spożywczych. Jednym z kluczowych czynników wpływających na ich efektywność jest klasa klimatyczna oraz dynamika.

szafa chłodnicza Dora Metal

Szafy chłodnicze i mroźnicze są nieodłącznym elementem profesjonalnych kuchni i placówek gastronomicznych. Zapewniają doskonałe warunki przechowywania produktów spożywczych. Jednym z kluczowych czynników wpływających na ich efektywność jest klasa klimatyczna oraz dynamika.

Klasa Klimatyczna 5: odporność na ekstremalne warunki

Szafy chłodnicze, które są zaprojektowane z 5. klasą klimatyczną - tak jak w przypadku szaf grupy Dora Metal - są specjalnie dostosowane do pracy w trudnych warunkach. Utrzymują odpowiednią temperaturę wewnątrz nawet wtedy, gdy temperatura otoczenia jest stosunkowo wysoka, tak jak to ma miejsce w gorących kuchniach lub kuchniach na wolnym powietrzu podczas letnich dni. Szafy chłodnicze pracują efektywnie nawet w temperaturze 40 przy wilgotności względnej 40%.

Precyzyjna kontrola temperatury

Kluczowym aspektem w przypadku szaf chłodniczych 5. klasy klimatycznej jest precyzyjna kontrola temperatury. Zaawansowane sterowniki elektroniczne umożliwiają monitorowanie i dostosowywanie temperatury w czasie rzeczywistym. Istotnym elementem jest również szczelność drzwi. Systemy alarmowe informują o otwartych drzwiach, co pozwala uniknąć wzrostu temperatury wewnątrz komory. Dodatkowo, samodomykacze na drzwiach pomagają w zachowaniu stabilnych warunków w szafie chłodniczej. Te elementy pozwalają na zachowanie jakości i świeżości przechowywanych produktów, co jest niezwykle istotne w branży spożywczej i w lokalach gastronomicznych.

Dynamika urządzeń chłodniczych

Kolejną, równie ważną cechą urządzeń chłodniczych jest ich dynamika. Odnosi się ona do zdolności do szybkiego chłodzenia lub zamrażania przechowywanych produktów. Ma to bezpośredni wpływ na jakość potraw i świeżość produktów. W przypadku restauracji i kuchni profesjonalnych, gdzie często przechowuje się duże ilości świeżych składników, szybkie schładzanie jest kluczowe. Urządzenie o dobrej dynamice potrafi błyskawicznie schłodzić nowo dodane produkty do żądanej temperatury. Dzięki temu unika się sytuacji, w której ostatnio dołożone ogrzewają te, które już się w niej znajdują.

Pojemność

Szafy chłodnicze Dora Metal, oferują duże pojemności, co jest niezwykle przydatne w profesjonalnych kuchniach. Komora pozwala na przechowywanie do 250 kg produktów. W zależności od rodzaju potraw, można dostosować wnętrze szafy, korzystając z pojemników GN, koszy na pieczywo lub specjalnych pojemników na ryby. Drzwi - czy to pełne, czy przeszklone - można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Podsumowanie

Szafy chłodnicze 5. klasy klimatycznej, takie jak te dostępne od marki Dora Metal, stanowią niezastąpiony element profesjonalnych kuchni i placówek gastronomicznych, pozwalając na przechowywanie produktów w trudnych warunkach klimatycznych. Wybór takiej szafy to inwestycja w jakość i długotrwałość przechowywanych produktów, a także efektywność działania kuchni. Warto zainwestować w sprzęt, który sprosta nawet najtrudniejszym wyzwaniom, zapewniając świeżość i jakość potraw.

Leave a Comment