Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Blog Grid / Rządowy program "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2024-2028 /

Rządowy program "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2024-2028

Rządowy program "Posiłek w szkole i w domu" na lata 2024-2028 stanowi kluczowy element w dążeniu do poprawy jakości żywienia i warunków spożywania posiłków w polskich szkołach. GastroChef, dzięki bogatemu doświadczeniu i zaangażowaniu w poprzednią edycję tego programu, jest idealnie przygotowany, aby wspierać szkoły w realizacji założeń tego programu.

Założenia programu “Posiłek w szkole i w domu”

Program "Posiłek w szkole i w domu" ma na celu wspieranie publicznych szkół podstawowych  w organizacji i modernizacji stołówek oraz miejsc do spożywania posiłków. Dofinansowanie wynosi do 80 tys. zł na modernizację istniejących stołówek lub stworzenie nowych, oraz do 25 tys. zł na adaptację i wyposażenie pomieszczeń jadalnianych. Otrzymane dofinansowanie może być efektywnie wykorzystane na kilka kluczowych obszarów:

  • Bieżące prace remontowo-adaptacyjne: środki te mogą być przeznaczone na prace remontowe i adaptacyjne, mające na celu poprawę standardów funkcjonowania stołówek szkolnych oraz dostosowanie pomieszczeń do spożywania posiłków w sposób bezpieczny i higieniczny.
  • Zakup wyposażenia kuchennego: szkoły mogą inwestować w nowoczesne urządzenia kuchenne, co wpłynie nie tylko na efektywność przygotowywania posiłków, ale także na ich jakość i wartość odżywczą.
  • Zakup wyposażenia do pomieszczeń jadalnianych: oprócz kuchni, istotne jest odpowiednie wyposażenie miejsc, w których uczniowie spożywają posiłki. To może obejmować meble, naczynia i inne elementy, tworzące przyjazne środowisko do jedzenia.

Jak GastroChef wspiera szkoły w realizacji programu?

GastroChef od 2019 roku aktywnie wspiera placówki w realizacji poprzedniej edycji programu. Jest ekspertem w dostosowywaniu i modernizacji stołówek szkolnych. Nasze wsparcie obejmuje:

  • Weryfikację istniejących przyłączy – gazowych, elektrycznych, i kanalizacyjnych, aby zapewnić bezpieczeństwo i efektywność nowego sprzętu.
  • Dobór sprzętu według potrzeb placówki – specjalizujemy się w dostosowywaniu oferty tak, aby odpowiadała indywidualnym wymaganiom i budżetom szkół oraz wpisywała się w założenia projektu rządowego.
  • Indywidualne koncepcje i projekty – tworzymy spersonalizowane plany rozmieszczenia sprzętu gastronomicznego, dostosowane do specyfiki każdej placówki.
  • Kompleksowa oferta z wyceną – nasze propozycje cenowe są zawsze zgodne z wymaganiami programu.
  • Opieka na etapie sprzedaży – zapewniamy pełne wsparcie, od dokumentacji po koordynację dostaw, montaż i szkolenie personelu z obsługi nowych urządzeń.
  • Organizacja warsztatów kulinarnych – prowadzimy warsztaty dla personelu szkolnego, skupiające się na zdrowym żywieniu dzieci i młodzieży.

Program "Posiłek w szkole i w domu" otwiera nowe możliwości dla szkół, a GastroChef jest tu, aby pomóc w ich realizacji. Nasze doświadczenie, wiedza i zaangażowanie sprawiają, że jesteśmy idealnym partnerem dla szkół dążących do poprawy jakości żywienia uczniów.  Jeśli Twoja szkoła jest zainteresowana udziałem w programie i potrzebuje wsparcia w modernizacji stołówki, skontaktuj się z GastroChef. Razem zadbamy o zdrowe i smaczne posiłki dla Twoich uczniów!

 

Leave a Comment