Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Blog Grid / Wyparzarki gastronomiczne – wszystko, co musisz wiedzieć /

Something with HTML textformat

Wyparzarki gastronomiczne – wszystko, co musisz wiedzieć

W czasach współczesnej gastronomii, najwyższa higiena i efektywność w kuchni są nie tylko pożądane, ale też niezbędne. Z tego powodu, coraz więcej profesjonalnych lokali decyduje się na inwestycję w zaawansowane rozwiązania, takie jak wyparzarki gastronomiczne, znane również jako zmywarki przemysłowe. Te innowacyjne urządzenia są kluczowym elementem utrzymania czystości i higieny naczyń, szkła oraz narzędzi kuchennych, zapewniając skuteczność mycia na najwyższym poziomie.

Zmywarki TT marki RM Gastro - rewolucja w myciu

Wyparzarki serii TT są zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb każdego lokalu gastronomicznego, który stawia na profesjonalizm. Ich solidna konstrukcja wykonana ze stali nierdzewnej AISI 316 gwarantuje trwałość i odporność na korozję. Dzięki dwuwarstwowym, dźwiękoszczelnym drzwiom oraz zastosowanej pomiędzy płaszczami korpusu specjalnej izolacji z właściwościami termicznymi  - wyparzarki te działają niezwykle cicho, co stanowi dodatkowy atut w gwarnej od gotowania kuchni, a temperatura wewnątrz urządzenia jest na optymalnym poziomie.  
Kolejną cechą, o której warto wspomnieć to duża wydajność wyparzarki serii TT. Zmywarki są zdolne obsłużyć do 60 koszy na godzinę w standardowym trybie. Możliwość regulacji cykli mycia na 60, 90, 150 oraz 180 sekund oraz dodatkowe programy specjalne, umożliwiają dostosowanie do różnorodnych potrzeb związanych z rodzajem i stopniem zabrudzenia naczyń. Nie można również pominąć faktu, że zmywarki są zaprogramowane z powolnym startem, co chroni szkło przed uderzeniem strumienia wody. 

Innowacyjna technologia

Kolejną cechą, która wyróżnia zmywarki TT, jest ich ergonomiczny wygląd. Tłoczona wanna oraz zaokrąglone rogi w komorze myjącej nie tylko ułatwiają czyszczenie, ale również zapobiegają gromadzeniu się brudu i bakterii, co jest kluczowe dla zachowania wysokich standardów higieny. Warto tu zaznaczyć, że zmywarki wyposażone są w trójfazowy system filtracji, umożliwiający zachowanie najwyższej czystości komory. Jest to funkcja niezwykle przydatna przy myciu szkła. 
Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą intuicyjnego panelu dotykowego SmartButton, który wyposażony jest w cyfrowy wyświetlacz. Nowoczesny panel nie tylko informuje użytkownika o przebiegu cyklu mycia, ale również diagnozuje ewentualne problemy, takie jak niski poziom detergentów czy otwarte drzwi.

Optymalizacja procesu mycia

Zmywarki TT są zaprojektowane tak, żeby szybko podgrzewały wodę – początkowe grzanie  do 82 °C w bojlerze, a następnie doprowadzenie nagrzanej wody do mycia do  temperatury około 55 °C. To połączenie pozwala na szybkie i skuteczne mycie, spełniając normy HACCP. Dodatkowo, program energooszczędny pozwala na szybsze nagrzewanie zmywarki, oszczędzając czas i energię przy każdym cyklu.
Budowa tych zmywarek pozwala na jednoczesną pracę grzałki bojlera i grzałki w wannie. To natomiast sprawia, że temperatura wody utrzymywana jest na odpowiednim poziomie. 
Jak już o oszczędzaniu mowa, to wyparzarki zużywają zaledwie 1,6 litra wody na każdy cykl mycia. Staje się to możliwe między innymi dzięki wspomnianemu bojlerowi atmosferycznemu z pompą wzmacniającą, która zapewnia stałe ciśnienie wody podczas płukania, minimalizując tym samym zużycie wody i energii. Ponadto zmywarki TT wyposażone są w system energy saving, który redukuje zużycie energii, gdy zmywarka nie jest używana.
Jest również możliwość wykupienia dodatkowej opcji, która jeszcze zwiększa energooszczędność - a mianowicie jednostki rekuperacyjnej, która zmniejsza zużycie energii o 40% wykorzystując temperaturę pary wodnej z zakończonego cyklu płukania*. 

Najlepszy wybór

Wyparzarki gastronomiczne z serii TT są doskonałym wyborem dla każdego lokalu gastronomicznego, który ceni sobie wydajność, trwałość i higienę. Ich zaawansowane technologie i przemyślana konstrukcja spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, gwarantując perfekcję mycia w każdych warunkach. Warto rozważyć ich zakup jako inwestycję w najwyższą jakość i czystość w Twojej kuchni.

Seria TT ma wiele opcji, które znajdą zastosowanie w małej, średniej i dużej gastronomii. Do wyboru są modele: 

  • mała zmywarka podblatowa do mycia szkła z koszem 400x400 mm,
  • średnia zmywarka podblatowa o wysokości 720 mm do mycia sztućców, szkła i talerzy z koszem 500x500 mm,
  • najbardziej popularna, uniwersalna zmywarka do szkła, sztućców, talerzy i naczyń z koszem 500x500 mm,
  • zmywarka kapturowa do szkła, sztućców, talerzy i naczyń z koszem 500x500 mm - maksymalna wysokość naczyń 450 mm.

Zapraszamy do współpracy! 


* dotyczy tylko zmywarek kapturowych. 
 

Leave a Comment