Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Blog Grid / Schładzarko-zamrażarka szokowa - dlaczego warto mieć ją w swoim lokalu? /

schładzarko-zamrażarka szokowa

Prowadzenie restauracji to nie lada wyzwanie – z pewnością potwierdzi to każdy restaurator. Już samo odniesienie sukcesu w tej branży i zdobycie klientów na samym początku działalności lokalu stanowią ciężkie zadanie, nie mówiąc już o utrzymaniu popularności i wyróżnianiu się na tle rosnącej konkurencji. Dlatego też producenci urządzeń gastronomicznych wychodzą naprzeciw potrzebom restauracji i proponują rozwiązania coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Jednym z przykładów takiego urządzenia jest schładzarko-zamrażarka szokowa, która zdobywa coraz większe uznanie w branży gastronomicznej. Jeżeli zastanawiasz się, czy to rzeczywiście praktyczne urządzenie, warte zainwestowania – w tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat.

W tym artykule przeczytasz:

  • Co to jest schładzarko-zamrażarka szokowa i co ją wyróżnia?
  • Jak działa schładzarko-zamrażarka szokowa?
  • Dlaczego schładzarko-zamrażarka szokowa będzie dobrą inwestycją w Twoim lokalu?
  • Zachowanie higieny – priorytet każdego profesjonalnego lokalu
  • Wybór „szokówki” dopasowany do potrzeb Twojego lokalu
  • Schładzarko-zamrażarka szokowa – doskonała inwestycja i szereg zalet

CO TO JEST SCHŁADZARKO-ZAMRAŻARKA SZOKOWA I CO JĄ WYRÓŻNIA?

W ostatnich czasach właściciele restauracji i innych lokali gastronomicznych często decydują się na zakup schładzarko-zamrażarek szokowych, potocznie zwanych „szokówkami”. Takie urządzenia chłodnicze cenione są ze względu na możliwość szybkiego obniżania temperatury dań zaraz po ich przygotowaniu. Schładzarka szokowa może być wyposażona również w funkcję zamrażania – urządzenie jest w stanie obniżyć temperaturę potrawy od +70C do -18C w czasie 240 minut. Wiąże się to z wieloma korzyściami – z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich właściwości przygotowanych posiłków oraz świeżych warzyw i owoców.

JAK DZIAŁA SCHŁADZARKO-ZAMRAŻARKA SZOKOWA?

To, co cechuje schładzarko-zamrażarki szokowe i wyróżnia je na tle innych urządzeń tego typu, to działanie w bardzo szybkim tempie. Dzięki schładzaniu potraw w ekspresowym czasie unikamy utraty jędrności, smaku czy płynu potraw, na przykład po ich rozmrożeniu – w przypadku standardowych urządzeń niestety tak się właśnie dzieje. Ma to związek z wielkością kryształów lodu w przygotowanych posiłkach; powstawanie dużych kryształów w trakcie obniżania temperatury dania uszkadza jego strukturę –  a podczas rozmrażania traci ono znaczną część swoich soków, natomiast jeżeli kryształki są mniejsze, potrawy zachowują swoje pierwotne właściwości oraz cudowny smak i zapach. Dzięki szybkiemu schładzaniu kryształy są mniejsze, tak jak się to dzieje w przypadku „szokówek”.

Zaletą tych urządzeń w kontekście zachowania właściwości pożywienia jest zmniejszenie problemu wysychania potraw – szybkie chłodzenie znacznie zapobiega odparowaniu. Jest to szczególnie widoczne podczas porównania schładzarko-zamrażarek szokowych do tradycyjnych urządzeń. Dzięki odpowiednim wentylatorom następuje nadmuchiwanie chłodnym powietrzem po powierzchni potraw, których temperatura bardzo szybko się obniża. Duże znaczenie ma tutaj powietrze przepływające w równoległych warstwach.

DLACZEGO SCHŁADZARKO-ZAMRAŻARKA SZOKOWA BĘDZIE DOBRĄ INWESTYCJĄ W TWOIM LOKALU?

Schładzarko-zamrażarka szokowa zapewnia niezwykłą wygodę. Warto wspomnieć tutaj, chociażby o owocach sezonowych – przydatność tego typu produktów jest bardzo krótkotrwała, jeżeli przechowywane są w sposób standardowy. Inwestując w „szokówkę” możesz przechowywać zapasowe ilości sezonowych warzyw i owoców przez bardzo długi okres, mając jednocześnie pewność, że ich unikalny smak, zapach czy struktura nie będą odbiegały od tych świeżo zakupionych – Twoi klienci z pewnością to docenią. Podobnie jest z potrawami, które znajdują się w menu Twojego lokalu; dzięki schładzarko-zamrażarce szokowej zachowają one swój aromat, a także apetyczny wygląd. Nie bez powodu często mówi się, że „jemy oczami”, jest to niezmiernie ważny aspekt przygotowanych dań, a bardzo szybkie schładzanie żywności zapobiega utracie jego kolorów.

ZACHOWANIE HIGIENY – PRIORYTET KAŻDEGO PROFESJONALNEGO LOKALU

Nie możemy zapominać, że wykorzystanie schładzarko-zamrażarki szokowej w kuchni pomaga w zachowaniu bardzo surowych zasad higieny, do których zobowiązane są wszystkie lokale gastronomiczne. Obniżanie temperatury produktów żywnościowych w bardzo krótkim czasie skutecznie zapobiega rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych, które mogą stanowić duże niebezpieczeństwo dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia. W przypadku schładzania potraw w standardowych urządzeniach proces ten trwa wiele godzin. Jeżeli używasz „szokówki” możesz schłodzić danie niemal natychmiast po jego przygotowaniu i to właśnie sprawia, że groźne bakterie nie mają możliwości rozwoju.

WYBÓR „SZOKÓWKI” DOPASOWANY DO POTRZEB TWOJEGO LOKALU

Duży wzrost popularności schładzarko-zamrażarek szokowych spowodował, że na rynku pojawia się coraz więcej modeli tych urządzeń. W trakcie wyboru odpowiedniego sprzętu zwróć uwagę na potrzeby Twojego lokalu – to najważniejszy aspekt tej inwestycji. Niezależnie od tego, czy prowadzisz lokal o mniejszych rozmiarach, czy też dużą restaurację – na pewno wybierzesz model, który spełni wszystkie Twoje wymagania.

Jaką schładzarko-zamrażarkę wybrać?

Rozważasz zakup „szokówki”? Zwróć uwagę na ofertę cenionego na całym świecie producenta profesjonalnych urządzeń i akcesoriów gastronomicznych – Stalgast. Produkty te cechuje nie tylko duża funkcjonalność, ale również wysoka jakość materiałów użytych w trakcie produkcji, są to zatem urządzenia bardzo trwałe. Znajdziesz tutaj schładzarki szokowe również o bardziej kompaktowych rozmiarach – np. schładzarko-zamrażarka szokowa 3x GN 1/1, która będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku mniejszych pomieszczeń. W większych lokalach świetnie sprawdzi się schładzarko-zamrażarka szokowa 10x GN 1/1, a jeżeli przechowujesz naprawdę duże ilości produktów żywnościowych – wybierz model „szokówki”, który będzie miał jeszcze większą pojemność.

SCHŁADZARKO-ZAMRAŻARKA SZOKOWA – DOSKONAŁA INWESTYCJA I SZEREG ZALET

Podsumowując, „szokówki” to mądra inwestycja w przypadku każdego lokalu – niezależnie od jego wielkości. Oprócz wyżej wspomnianych zalet, takich jak zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa i higieny, a także zachowania wszystkich walorów produktów spożywczych, takich jak: kolor, smak, zapach, struktura, wilgotność zyskujesz również możliwość minimalizowania strat. Żywność może być przechowywana bardzo długo; umożliwia to urozmaicenie karty dań w lokalu – każda potrawa jest dosłownie „na wyciągnięcie ręki”, wystarczy ją tylko podgrzać przed podaniem. Jeżeli jesteś właścicielem lokalu gastronomicznego, koniecznie weź pod uwagę zaopatrzenie Twojej kuchni w schładzarko-zamrażarki szokowe. Z pewnością docenisz funkcjonalność oraz zalety tych urządzeń. 

Wszystkich zainteresowanych zakupem "szokówki" zapraszamy do kontaktu lub do odwiedzenia naszego sklepu internetowego i stacjonarnego. Posiadamy ogromne doświadczenie i tylko sprawdzonych dostawców. Cechuje nas terminowość w działaniu i wysoka jakość świadczonych usług. Chętnie doradzimy, pomożemy skompletować odpowiedni zestaw, a przy większych zamówieniach zaoferujemy niższe ceny. Zapraszamy!

Marta

Leave a Comment