Przejdź do treści
Wczytuję...

Ścieżka nawigacyjna

Start / Blog Grid / Profesjonalna frytownica do lokalu gastronomicznego – co warto wiedzieć? /

profesjonalna frytownica do lokalu gastronomicznego

Frytownica jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej restauracji – nie tylko tej serwującej potrawy w stylu fast food. Wbrew swojej nazwie, urządzenie to służy nie tylko do smażenia frytek, jest ono bardzo uniwersalne i praktyczne. Frytownica umożliwia przygotowanie każdej potrawy, która wymaga smażenia w głębokim tłuszczu czyli frytowania. Bo frytowanie to inaczej smażenie w głębokim tłuszczu. Niezależnie od tego, czy serwujesz potrawy kuchni włoskiej, polskiej, francuskiej, azjatyckiej – taki sprzęt okaże się dużą pomocą i ułatwieniem dla kucharza, usprawniając jego pracę. Jeżeli nie wiesz, jaka frytownica sprawdzi się najlepiej w Twoim lokalu – koniecznie przeczytaj nasz mały poradnik. Przedstawiamy najlepsze profesjonalne frytownice do lokalu gastronomicznego.

Profesjonalna frytownica – praktyczna i wydajna

Niemal każdy lokal gastronomiczny serwuje potrawy wymagające wcześniejszego usmażenia produktów w głębokim tłuszczu. I chociaż frytki jako pierwsze przychodzą tutaj na myśl, to możliwości tego urządzenia są znacznie większe. Serwujesz dania kuchni polskiej, w tym doskonałe krokiety? Prowadzisz restaurację w stylu francuskim? Z pewnością często przygotowujesz dania na bazie smażonego ciasta francuskiego. A może podajesz swoim gościom panzerotti – włoskie smażone pierogi? W każdym przypadku nieocenioną pomocą okaże się skorzystanie z profesjonalnej frytownicy. Również w przypadku restauracji wegańskich zakup tego urządzenia będzie doskonałą inwestycją – dzięki niemu usmażysz przepyszne tofu oraz warzywa w chrupiącej panierce.

Frytownica do lokalu gastronomicznego – na co zwracać uwagę?

Wybierając sprzęt do lokalu, koniecznie weź pod uwagę materiały, z których został on wykonany. Producenci bardzo często stosują stal nierdzewną; jest ona odporna na działanie wysokiej temperatury, korozję, a także uszkodzenia mechaniczne. Kolejnym plusem stali jest to, że utrzymanie jej w czystości jest bardzo łatwe i jest ona zupełnie bezpieczna dla żywności, nie wpływa na smak dań. Kolejną cechą, na którą należy zwrócić uwagę, jest rozmiar frytownicy. Wybór odpowiedniego rozmiaru zależy zarówno od wielkości kuchni, jak i liczby obsługiwanych gości. Na rynku dostępne są urządzenia zarówno przeznaczone dla bardzo małych lokali, jak i te zapewniające maksymalną wydajność – jednak te drugie zabierają więcej miejsca. Kolejną kwestią jest budżet, który planujesz przeznaczyć na frytownicę – nawet jeżeli nie chcesz dużo wydawać na wyposażenie, z pewnością wybierzesz sprzęt niedrogi, ale zarazem bardzo praktyczny i całkowicie spełniający Twoje oczekiwania.

Profesjonalna frytownica – przydatne funkcje

  • Jeżeli potrzebujesz frytownicy o dużej pojemności, zwróć uwagę na wyposażenie w kranik. Ułatwia on zlewanie i filtrowanie oleju.
  • Wyposażenie urządzenia w specjalną pokrywę zapobiegnie przedostawaniu się do wnętrza różnego rodzaju zanieczyszczeń, gdy nie korzystamy ze sprzętu.
  • Jeżeli smażysz więcej potraw, postaw na urządzenie wielokomorowe. Zapobiegnie to przenikaniu się aromatów między daniami.
  • Termostat umożliwia wybranie optymalnej temperatury smażenia dla danej potrawy.
  • Zimna strefa, która umiejscowiona jest tuż pod grzałką to obszar, w którym panuje niższa temperatura. Zapobiega to zwęglaniu się resztek.
  • Dzięki timerowi w sposób bardzo dokładny określisz czas pracy.
  • Pomocną funkcją może być również programator cyfrowy z wyświetlaczem.

Frytownica do lokalu gastronomicznego – jaki model wybrać?

Niedrogim urządzeniem o kompaktowych rozmiarach jest frytownica marki Gredil o pojemności 3 litrów – zajmuje niewiele miejsca i jest bardzo prosta w obsłudze. Jeżeli potrzebujesz urządzenia wyposażonego w dwie komory, wybierz model 746070 tej samej marki. Na rynku dostępne są również frytownice do ryb, a doskonałym przykładem takiego urządzenia jest model FE-08 firmy RedFox. Panel, grzałkę i wannę można bardzo łatwo zdemontować, co pomaga w utrzymaniu idealnej czystości; grzałki wykonane zostały ze stali nierdzewnej – gwarantuje to wytrzymałość urządzenia. Pojemność tej frytownicy wynosi 8 l. Warto również zwrócić uwagę na frytownicę nastawną Roller Grill o pojemności 2x8 l, wyposażoną w kran.

Jeżeli wymagasz od urządzenia dużej wydajności, dobrym wyborem może okazać się frytownica Redfox FE-60T o pojemności aż 30 l i mocy 15 kW, a także wersja trójfazowa o tej samej pojemności.

Frytownica – sprzęt, który zwiększy wydajność Twojego lokalu

Frytownica jest bardzo praktyczna, oferuje szereg przydatnych funkcji – przy czym ceny tych urządzeń są stosunkowo niskie. Zarówno mały, średni, jak i duży lokal gastronomiczny może dużo zyskać na zakupie takiego sprzętu poprzez zwiększenie liczby serwowanych posiłków oraz możliwość poszerzenia karty o kolejne dania. Producenci oferują frytownice o różnych parametrach i rozmiarach, dlatego znalezienie odpowiedniego urządzenia jest dziś niezwykle proste.

Zobacz frytownice w naszej ofercie>

Leave a Comment